Po Krajach Bałtyckich i Skandynawii: 21 Dni Kamperem

Kamperem przez Kraje Bałtyckie i Skandynawię: Niezapomniana 21-dniowa Przygoda

Zapraszamy Cię na podróż życia – 21 dni kamperem, pełnych fascynujących miejsc, kultury i niepowtarzalnych widoków. Wyruszmy z Warszawy i odkryjmy uroki Berlinu, Hamburga, Kopenhagi, Sztokholmu, Przylądka Północnego, Helsinek, Tallina, Rygi, Wilna, by zakończyć naszą wyprawę w stolicy Polski.

Dzień 1-2: Warszawa - Berlin (600 km)

Rozpoczynamy naszą podróż w Warszawie, z pełnym ekscytacji sercem. Pierwsze dwa dni poświęcone będą odkrywaniu uroku Brandenburskiej Bramy oraz eksploracji East Side Gallery w Berlinie. Oprócz tych ikonicznych miejsc, zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Historii Niemiec, Muzeum Żydowskiego lub spaceru po Ogrodach Pałacu Charlottenburg nad brzegiem rzeki Spree.

Dzień 3-4: Berlin - Hamburg (300 km)

Kierujemy się na północ, by odkrywać tajemnice Starego Miasta Hamburga oraz relaksować się w malowniczym Parku Planten un Blomen. Warto również odwiedzić Speicherstadt, czyli historyczne magazyny nad rzeką Elbą.

Dzień 5-7: Hamburg - Kopenhaga (320 km)

Nasz kamper podąża na wschód, a my zanurzamy się w historii Zamku Rosenborg i malowniczych dzielnic Nyhavn i Christiania w Kopenhadze. Nie zapomnijmy również o odwiedzeniu najstarszego parku rozrywki na świecie – Tivoli Gardens, oraz Muzeum Narodowego i Pałacu Amalienborg.

Dzień 8-10: Kopenhaga - Sztokholm (650 km)

Wyruszamy w dalszą podróż do Szwecji, gdzie czeka na nas Gamla Stan, Muzeum Vasa i malowniczy rejs po archipelagu sztokholmskim. Oprócz tych atrakcji, warto wybrać się na zwiedzanie Królewskiego Pałacu, a także zrelaksować się na największej wyspie sztokholmskiego archipelagu – Djurgården.

Dzień 11-13: Sztokholm - Przylądek Północny (1 700 km)

Nadszedł czas na długi etap, który zabierze nas na Przylądek Północny w Norwegii. Odkryjemy Półwysep Nordkyn i przylądkową latarnię morską, zatrzymując się na nocleg w okolicy. Oprócz tego, warto odwiedzić Muzeum Polarnym w Honningsvåg oraz podziwiać spektakularne widoki na Morze Barentsa.

Dzień 14-16: Przylądek Północny - Helsinki (1 500 km)

Podziwiajmy malownicze krajobrazy Norwegii i dotrzyjmy do Helsinek, gdzie czeka na nas odkrywanie miasta oraz relaks na Wyspie Suomenlinna. W czasie naszego pobytu w stolicy Finlandii, nie zapomnijmy także o odwiedzeniu Katedry Helsińskiej, Parku Narodowego Nuuksio oraz centrum handlowego Kamppi.

Dzień 17-20: Helsinki - Tallinn (Promem) - Ryga - Wilno (600 km)

Przeżyjmy magiczne chwile na promie z Helsinek do Tallina, odkrywając uroki stolicy Estonii. Następnie, przez Rygę, Wilno zatrzymując się na noclegi i zwiedzanie po drodze. Warto zwiedzić Rynek Starego Miasta w Tallinnie, Dziedziniec Zamku w Rydze oraz Zamek na Wzgórzu w Wilnie.

Dzień 21: Powrót do Warszawy (600 km)

Zakończmy naszą niezapomnianą przygodę, wracając do domu z bagażem wspomnień, zdjęć i historii do opowiedzenia.

Porady Caravaningowe!

Odkryj naszą sekcję blogu! Znajdziesz tutaj przydatne wskazówki, inspiracje i praktyczne porady dotyczące podróży kamperem. Dziel się wiedzą i doświadczeniem z pasjonatami caravaningu!

Features

Najnowsze wpisy

Explore Our Services

Lorem Ipsum is simply dumy text of the printing typesetting industry.

Kategorie

Tagi